SİAD 13.Olağan Genel Kurulu geniş katılım ile Gerçekleştirildi

Kısa adı (SİAD) olan Sinoplu İş Adamları Derneği 13.Olağan Genel Kurulu İstanbul Esenler Kültür Merkezi’nde yaklaşık 700 kişinin katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurula çok sayıda siyasetçi bürokrat sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleri katılırken SİAD Olağan Genel Kurlu aynı zamanda TEMPO TV’den canlı olarak yayınlanarak tüm dünya ile de paylaşıldı.

Kongrede 22.Dönem Sinop Milletvekili Cahit Can, 25.Dönem Sinop Milletvekili ve MÜSİAD Sinop Başkanı Cengiz Tokmak, Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahir Şahin, Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Mutlu Furtuna, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, SİYAD Genel Başkanı Adnan Çeliker, SİNKON Genel Başkanı Bahattin Demircan, TÜSİDEF Genel Başkanı İsmail Kabakçı, İstanbul Sinop Spor Başkanı ve SİAD Onursal Başkanı Rafet Orhan, BEKA-DER Genel Başkanı Fatih Candar Can, SİAD Onursal Başkanları Mukadder Yıldırım, Yusuf Özer ve Nihat Önder ve Sinoplu Gazeteci Mevlüt Yüksel, Prof. Dr. Selim Candan, Prof. Dr Mesut Şener Eski Müsteşarlarımızdan Mustafa Kemal Zengin’in yanı sıra sivil toplum örgütlerinin başkanları ve temsilcileri ile SİAD üyeleri hazır bulundu.
Divan Başkanlığını 25.Dönem Sinop Milletvekili ve MÜSİAD Sinop Başkanı Cengiz Tokmak’ın yaptığı genel kurulda SİAD faaliyetleri paylaşıldı. Yapılan protokol konuşmalarında SİAD’ın önemine vurgu yapılarak yapılan işlerden ve faaliyetlerden duyulan memnuniyet ifade edildi.
Genel Kurul’a hitap eden Genel Başkan Turgay Öztürk daha yeni başlıyoruz SİAD Kazandırır parolası ile çıktıkları yolda önemli projelere imza atarak Sinop ve Sinop iş dünyasına hizmet etmek istediklerini kaydederek “Benim dedikodu ile o onu söylemiş bu bunu demiş ile kaybedecek vaktim yok. Ben ekibimle çalışmak istiyorum üretmek istiyorum. Sinop iş dünyasına iş ve istihdam yaratmak istiyorum. Önümüzdeki süreçte yapılacak projelerle bu derneği bir adım daha öteye nasıl taşırım onun derdindeyim.” Diye konuştu. Kongre öncesi yaşananlara da değinen Genel Başkan Turgay Öztürk sürecin hiç şık olmadığını Sinop’a iş adamıyım diyen kimseye yaşananların yakışmadığını kaydederek “Alınan kararlar ve uygulamalar ile ilgili olarak sıkıntısı olanlar mahkemelere gidebilir. Yapılan tüm işlemler hukuka uygundur ve hukuk departmanımız gereğini yapmıştır diyerek gündemdeki konular hakkında genel kurulu belgeleriyle bilgilendirdi. Önümüzdeki süreçte projelerini de kamuoyu ile paylaşan Genel Başkan Turgay Öztürk, tüm Sinop iş insanlarını SİAD çatısı altında birleşmeye davet ederek katılımcılara teşekkür etti. Tek liste ile gidilen seçimde yönetim kurulu oy birliği ile seçilirken Yönetim Kurulu Üyeleri tek tek katılımcılara tanıtıldı. Genel Kurul sonunda önümüzdeki hafta yönetim kurulunun toplanarak görev bölümü yapması bekleniyor.