SİAD’ın kampanyası bin çocuğu ısıtacak

SİAD tarafından gerçekleştirilen kampanya kapsamında yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen bot ve montlar ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. 

Merkezi İstanbul’da bulunan Sinoplu İş Adamları Derneği’nce (SİAD) başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında yardımseverlerin yardımıyla alınan bot ve montlar bin çocuğu sevindirecek. Elde edilen bot ve montların 600’ü Sinop’ta dağıtılacak. 

600 ADEDİ VALİLİĞE TESLİM EDİLECEK
SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, derneğin Sinop Şubesinde düzenlediği basın toplantısında kampanya hakkında bilgi verdi. Kampanyada elde edilen bin adet bot ve montlardan 600 tanesinin Sinoplu ihtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere Sinop Valiliği’ne teslim edileceğini belirten Öztürk, kalan 400 adedinin ise İstanbul’da tespit edilen ihtiyaç sahiplerine verileceğini söyledi. 
Kampanya hakkında bilgi veren SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, Dikmen ilçesinden bir vatandaşın kendisini arayarak çocukları için yardım istemesi üzerine böyle bir kampanya başlattıklarını kaydetti. Turgay Öztürk, “Göreve geleli çok kısa süre olmasına rağmen birkaç proje üzerinde çalışmalarımız devam etmekte. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de çocuklar üşümesin kampanyası. Bir gün ofiste otururken Dikmenli bir vatandaşımız cep telefonuma ulaşarak çocukları için küçük bir ricada bulundu. Vatandaşın bu isteği kafamı ellerimin arasına alıp biraz düşünme isteği uyandırdı bende. Daha sonra o hemşerimizin ricasını yerine getirdikten sonra konuyu yönetim kurulumuza taşıyalım bu tür ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza Sinoplu İşadamları Derneği olarak destek olalım düşüncesiyle böyle bir kampanya başlattık. 

BİR HAFTADA KAMPANYAMIZ BÜYÜDÜ
Bir hafta gibi bir kısa sürede çok ciddi bir ivme kazanarak yaklaşık bin çocuğa kıyafet desteği sağlayacak duruma geldik. Bunun da yaklaşık 400 tanesini İstanbul’a tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere 600 tanesini de Sinop Valiliğimizde birlikte Sosyal Hizmetler Vakfı ile organize olarak birlikte ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza ailelerimize ulaştıralım istedik. Şubemizde hazırladığımız kıyafetleri Sinop valiliğine teslim edilecek. Hayrın hangi tarafı hangi boyutu hangi sayısı konuşulmaz tabi ki ama benim nezdimde bir çocuğumuz dahi üşümese benim için çok büyük bir iş yapılmış sayılır. Bu anlamda başlattığımız kampanyaya destek veren Sinoplu olan olmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bir yardım bir destek vermek için illa o memleketli olmak gerekmediğini bir kez daha anlamış olduk. Kampanyamıza destek veren tüm iş adamlarımızdan Allah razı olsun hepsine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SİAD KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK
Yola çıkarken sloganlarının “SİAD Kazandırır” olduğunu hatırlatan SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk sözlerini şöyle sonlandırdı: “Pandemi olabilir, ticaret hacmi düşük olabilir ancak SİAD çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bundan önceki dönemde de Sinoplu İşadamları Derneği malumunuz yaklaşık 8 bin koliye yakın gıda desteği vermişti. Bundan sonra da bu tür yardımlarımız devam edecek. Bütün bunların yanında İstanbul Anadolu Yakası’na şube açma çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda Anadolu Yakası’nda da bir şube kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Basın toplantısına SİAD Genel Sekreteri Barbaros Baltacı ve SİAD Sinop Şube Başkanı Yılmaz Öz’de katıldı.